2017 NRCA AUSTRALIAN RODEO CHAMPIONS
Open Bull Ride SAM WOODALL ()
Open Saddlebronc WADE SEEDS ( )
Open Bareback DAVID WORSVOLD ( )
Team Roping SHANE IKER/SHANE KENNY ( )
Rope & Tie SHANE IKER ( )
Steer Wrestling BRETT CROSS
Ladies Barrel Race AMBER PATTESON ( )
Ladies Breakaway SALENA LUMBY ( )
Junior Barrel SALENA LUMBY ( )
Junior Breakaway COBEN AYERS ( )
Junior Bareback ROSS TILLEY ( )
Junior Bull Ride JACK WOODALL ()
Allround Cowgirl JORJA IKER ( )
Allround Cowboy SHANE IKER
2016 NRCA AUSTRALIAN RODEO CHAMPIONS
Open Bull Ride MATT BEE (Weipa QLD)
Open Saddlebronc CAMERON WEBSTER (Wandoan, QLD)
Open Bareback DINNY MORAN (Tara QLD)
Team Roping Header TEAL AYERS (Roma QLD)
Team Roping Heeler DUNHILL ABRIOL (Roma QLD)
Rope & Tie DUNHILL ABRIOL (Roma QLD)
Ladies Barrel Race RACHEL LITTLE (Wandoan QLD)
Ladies Breakaway TEAL AYERS (Roma QLD )
Junior Barrel KATELYN SIMPSON (Humpty Doo NT)
Junior Breakaway MADDIX LOVETT (Taroom QLD)
Junior Bareback BEN WALSH (Roma QLD)
Junior Bull Ride DYLAN RICHARDSON ()
Allround Cowgirl TEAL AYERS (Roma QLD)
Allround Cowboy DUNHILL ABRIOL (Roma QLD)
2015 NRCA AUSTRALIAN RODEO CHAMPIONS
Open Bull Ride ADAM HINKLEY (Colac VIC)
Open Saddlebronc LUKE CHAPLAIN (Cloncurry QLD)
Open Bareback DINNY MORAN (Tara QLD)
Team Roping Header TOM MORRISON (Chinchilla QLD)
Team Roping Heeler DUNHILL ABRIOL (Roma QLD)
Steer Wrestling MARK HOGNO (One Mile QLD )
Rope & Tie KOLT FERGUSON (Cloncurry QLD)
Ladies Barrel Race TEAL AYERS (Roma QLD)
Ladies Breakaway KATRINA HICKEY (Georgetown QLD )
Junior Barrel KATELYN SIMPSON (Palmerston NT)
Junior Breakaway COBEN AYERS (Roma QLD)
Junior Bareback BEN WALSH (Roma QLD)
Junior Bull Ride CAMERON SOUTHERN (Thallon QLD)
Allround Cowgirl TEAL AYERS (Roma QLD)
Allround Cowboy KOLT FERGUSON (Cloncurry QLD)
Junior Barrel TEAL AYERS (Roma, QLD)
Junior Breakaway KOLT FERGUSON (Cloncurry, QLD)
Junior Bareback BILLY BLACKER (Charleville, QLD)
Junior Bull Ride LANE HEATON (Fernvale, QLD)
Ladies Breakaway Roping JANE FAY
Ladies Barrel Race CINDY MARSH (Ballan, VIC)
Team Roping Header MYLES PENNELL (Grosmont, QLD)
Team Roping Heeler LACHLAN ROBSON (Miles, QLD)
Steer Wrestling MARCUS JONES (Glamorganvale, QLD)
Rope & Tie CLAY GALL (Haigslea, QLD)
Open Bareback DINNY MORAN (Tara QLD)
Open Saddlebronc CAM TAYLOR (Wallumbilla QLD)
Open Bull Ride DARCY MCBEAN (Katherine NT)
Allround Cowgirl LATTELIAH DESPIRIT (Bacchus Marsh, VIC)
Allround Cowboy MARCUS JONES (Glamorganvale QLD)
(2013) Champions